Instagram  Telegram

   ۰۲۱ - ۲۲ ۴۴ ۰۷ ۴۴          ۰۹۱۲ - ۳۵۹ ۹۳ ۸۱

یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

جابجائی یک میلیون مسافر در پایانه‌ها و سه میلیون مسافر در سفرهای شهری مترو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 آرا)

مجتبی شاکری با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی بیش از پیش جایگاه خود را در سفرهای شهری و حتی بودجه مصوب شورا باز کرده است، گفت:‌ در شرایطی که تهران به ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد اما حدود ۶۰۰۰ اتوبوس که ۴۰۰۰ اتوبوس آن فرسوده است به مردم خدمت می‌دهند و ایستگاههای مترو بیش از ظرفیت جابجائی مملو از مسافر است و همچنان انگشت اتهام به سوی دولت است که حق السهم موظف خود را در رفع کاستیهای موجود نمی پردازد، طبیعی است گلایه مندی شهروندان همچنان باقی باشد.

وی خواستار انجام نظرسنجی درباره میزان رضایتمندی شهروندان از خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و … شد و افزود: این نظرسنجی‌ می‌تواند میزان دریافت پیامهای فرهنگی را در راستای اصلاح رفتار ترافیکی به ما نشان دهد.

فرسودگی بیش از 50 درصد از اتوبوس های شرکت واحد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 آرا)

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: در حال حاضر 6 هزار و 300 دستگاه اتوبوس در شهر تهران وجود دارد.

پیمان سنندجی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو در رابطه با توسعه سازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران افزود: با توجه به مطالعات انجام شده و براساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران بایستی در حال حاضر 9 هزار دستگاه اتوبوس در سطح شهر فعالیت داشته باشند و توسعه سازی ناوگان در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه بیش از 50 درصد از اتوبوس های موجود در شرکت واحد اتوبوسرانی فرسوده هستند و دارای سن فرسودگی بیش از 8 سال می باشند.

رشد تولید اتوبوس و مینی بوس در سال جاری

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 آرا)

محمد رضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از کارخانه تولید اتوبوس و مینی بوس عقاب افشان سمنان عنوان کرد: برای جایگزینی مینی بوس ها و اتوبوس های فرسوده شهرها نیاز به تولید محصولات جدید است که حوشبختانه کارخانه عقاب افشان با تولید روزانه 5 اتوبوس امکان تامین بخشی از نیازهای حمل و نقل درون و برون شهری را دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از هزار نفر در این کارخانه مشغول فعالیت هستند تاکید مقام معظم رهبری بر تولید و اشتغال در سال جاری را یادآور شد و تصریح کرد: وظیفه همه مردم و مسئولان است تا با حمایت از تولید داخلی و طرح های اشتغال زمینه ایجاد تولید ملی را فراهم کنیم.

آموزش و پرورش نباید در حوزه سرویس مدارس دخالت کند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 آرا)

یکی از مهمترین دغدغه های امروز شهرهای بزرگ و صنعتی ترافیک شهری و تردد هزاران خودرو در خیابان هاست که علاوه بر هزینه های مادی ، آسیب های اجتماعی بسیاری را نیز به همراه دارد.به نظر می رسد آنچه در این میان سبب کاهش بخشی از این هزینه ها خواهد شد استفاده از وسایل نقلیه عمومی و کاهش حجم ترافیکی است.

بخشی از ارایه اینگونه خدمات در شهرهای بزرگ را اتحادیه صنف مسافربری بر عهده دارد.برای آشنایی بیشتر با این صنف و دغدغه های حرفه ای آن ها این هفته به سراغ دكتر سیدرضا پورسیف ؛ رئیس اتحادیه صنف مسافربری استان تهران رفتیم تا وی از این دغدغه ها برایمان بگوید.

  • 1
  • 2
Hyundai
MercedesBenz
Volvo
Scania
Renault
MAN