Instagram  Telegram

   ۰۲۱ - ۲۲ ۴۴ ۰۷ ۴۴          ۰۹۱۲ - ۳۵۹ ۹۳ ۸۱

یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷

فرسودگی بیش از 50 درصد از اتوبوس های شرکت واحد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 آرا)

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: در حال حاضر 6 هزار و 300 دستگاه اتوبوس در شهر تهران وجود دارد.

پیمان سنندجی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو در رابطه با توسعه سازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران افزود: با توجه به مطالعات انجام شده و براساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران بایستی در حال حاضر 9 هزار دستگاه اتوبوس در سطح شهر فعالیت داشته باشند و توسعه سازی ناوگان در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه بیش از 50 درصد از اتوبوس های موجود در شرکت واحد اتوبوسرانی فرسوده هستند و دارای سن فرسودگی بیش از 8 سال می باشند.

وی اظهار داشت: از سال 89 تاکنون هیچ اتوبوس جدیدی وارد ناوگان حمل و نقل شهر تهران نشده و لازم به ذکر است که مسئولیت خرید اتوبوس های جدید و توسعه سازی ناوگان بر عهده شهرداری نیست ولی با این وجود شهرداری به صورت سالانه اقدام به خرید اتوبوس می نماید.

وی خاطرنشان کرد: 3 هزار دستگاه اتوبوس فرسوده در ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران وجود دارد و علاوه بر نوسازی این تعداد بایستی 3 هزار دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان شود تا با کمبود اتوبوس در سطح شهر مواجه نشویم و مصوبات شورای شهر مبنی بر لزوم فعالیت 9 هزار دستگاه اتوبوس در پایتخت محقق گردد.

وی ابراز داشت: کمبود اتوبوس در شرکت واحد موجب بروز مشکلات بسیاری در خدمات دهی به شهروندان شده و طولانی شدن سر فاصله ورود اتوبوس ها به ایستگاه و شلوغی داخل اتوبوس ها از جمله مضررات این مهم است.

سنندجی اذعان داشت: برای ورود اتوبوس های جدید به ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران محدودیت هایی در نظر گرفته شده (از جمله طول عمر کمتر از 8 سال) لذا این اقدام در کاهش آلایندگی آنها بسیاری موثر است همچنین اولویت ورود با اتوبوس های برقی، هیبریدی، گازسوز و سپس اتوبوس های دیزلی دارای فیلتر جذب دوده می باشد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در پایان بیان کرد: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت شرکت واحد یا ارسال کد ایستگاه درج شده بر روی تابلوهای نصب شده داخل ایستگاه به سامانه اتوبوسرانی از زمان ورود اتوبوس و سر فاصله زمانی آن در سه شیفت شنبه تا چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه مطلع گردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Hyundai
MercedesBenz
Volvo
Scania
Renault
MAN