Instagram  Telegram

   ۰۲۱ - ۲۲ ۴۴ ۰۷ ۴۴          ۰۹۱۲ - ۳۵۹ ۹۳ ۸۱

یکشنبه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۸

ورود اتوبوس‌هاي سبز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 آرا)

مدیرعامل شرکت اسکانیای سوئد از عزم این شرکت برای توسعه همکاری با شرکت عقاب افشان در سمنان و سرمایه گذاری برای افزایش قابلیت داخلی سازی قطعات اتوبوس در ایران خبر داد.
هنریک هنریکسون گفت: بر اساس توافق با وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران قرار است عقاب افشان به عنوان هاب منطقه ای اسکانیای سوئد مطرح شود و صادرات اتوبوس های عقاب افشان از طریق شرکت اسکانیا در ایران انجام شود.
وی با اشاره به امکانات قابل توجه در شرکت عقاب افشان، حریم ها را به عنوان بزرگترین مانع بر سر همکاری ها در دوران گذشته یاد کرد و اقدامات شرکت ایرانی در برقراری ارتباط با شرکت اصلی در دوران تحریم را قابل تقدیر دانست.


وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری طرف ایرانی بتوان دوران گذشته را جبران کرد و همکاری های بیشتری برای توسعه این صنعت در ایران انجام داد.
هنریکسون از پیشنهادش به وزارت راه و شهرسازی ایران برای نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای ایران خبر داد و گفت: پشتوانه ما در ارائه این پیشنهاد به مقامات ایرانی، توان و ظرفیتی است که در شرکت عقاب افشان در سمنان وجود دارد.
وی افزود: درصورت رسیدن به توافق با طرف ایرانی، می توانیم با بهره گیری از این توان، در سریع ترین زمان، خواسته های طرف ایرانی را محقق کنیم.
در ادامه هنریکسون اتوبوس جدید شهری عقاب افشان را نمونه بارز و تبلور همکاری با شریک ایرانی خود خواند و گفت: با قاطعیت می توان گفت که این اتوبوس شهری پاکترین اتوبوس تولید شده در منطقه خاورمیانه است.
وی اظهار امیدواری کرد: محصولات شهری اسکانیا بتواند جای اتوبوس های چینی را در ناوگان حمل و نقل شهری ایران بگیرد.
اتوبوس جدید شرکت عقاب افشان موسوم به پارسین با موتور پنج سیلندر 9 لیتری، توانی معادل 310 اسب بخار تولید می کند و آلایندگی یورو چهار را داراست.
گیربکس این اتوبوس ZF و شش سرعته اتوماتیک است و این اتوبوس 12 متر طول دارد و در آن از کولری با توان 48 کیلو واتی بهره گیری شده است.
اتوبوس پارسین برگرفته از مدل سیتی واید اسکانیاست و محوطه کابین راننده طوری طراحی شده که راننده و مسافرین احساس راحتی بیشتری کنند.
خط تولید عقاب افشان در سمنان در حال حاضر توانایی تولید روزانه 10 دستگاه از این اتوبوس ها را دارد.
شرکت عقاب افشان تولیدکننده اتوبوس های اسکانیا در ایران، در شهرک صنعتی سمنان واقع شده است و مدلهای مختلف اتوبوس های شهری درسا، مارال و آرین و اتوبوی های درون شهری تولید می کند و سهم عمده ای در بازار اتوبوس کشور دارد.
شركت راه‌پرستو همواره پرچم دار توسعه حمل و نقل مسافري با استفاده از ناوگان دوست دار محيط زيست، برنامه‌اي جامع در به كار گيري اين اتوبوس‌هاي سبز دارد و در آينده‌اي نزديك شاهد تردد اين اتوبوس‌ها در جاده‌هاي كشور خواهيم بود.

Hyundai
MercedesBenz
Volvo
Scania
Renault
MAN